مراحل راه انداری خط تولید لباسکار صنعتی

بسیاری از دوستان درخواست داشتند تا در مورد مراحل و سیر تولید لباس کار، توضیح دهیم. ما هم طبق روال کلیاتی از سیر تولید لباس کار، را از زبان برخی تولید کنندگان به صورت مرحله ای در این مطلب برای علاقه مندان توضیح خواهیم داد.

تولید لباس کار، انواع گوناگونی دارد و هر نوع دارای لازمه های خاص خود می باشد.مثلا میان تولید لباس زیر با تولید لباس کار، تفاوت وجود دارد و هر کدام به دستگاه های متفاوتی نیازمن هستند . شباهت هایی میان سیر تولید لباس وجود دارد که می توان این شباهت ها فاکتور گرفت و کلیاتی را از تولیدی لباس کار، بیان کرد.

مراحل و سیر تولید لباس کار،
۱- مواد اولیه و افکت لباس کار،:
اولین مرحله ی تولید پوشاک ، تهیه متریال و خرج کار لباس کار، می باشد که نسبت به نوع تولید متغیر است. مثلا تولید یک تی شرت یقه دار مردانه احتیاج به پارچه ، دکمه ، یقه و موارد دیگری دارد که با متریال مشابه پیراهن متفاوت است. ولی درکل تولید هر لباس کار، احتیاج تهیه خرج کار و پارچه در اولین مرحله ی خود دارد.

null

۲- تهیه الگو لباس کار،:
در سیر تولید لباس لباس کار، ، به یک الگو جهت برش نیاز است. الگوهایی که در تولیدی لباس کار،به کار می رود دارای سایزبندی و متشکل از اجزای کلی لباس می باشند. معمولا الگوها روی یک مقوا یا شابلون پیاده سازی می شوند که استقامت لازم را داشته باشند تا بتوان از این الگوها در مراحل متعدد استفاده نمود . الگوی برش، روی کیفیت یک لباس کار، تاثیر بسیاری دارد .

۳- برش:
معمولا یک تولیدی لباس کار، ، یک متخصص کار بلد در امر برش دارد. پس از پهن طاقه ها و چیده شدن لایه های پارچه روی هم ، برشکار توسط قیچی های مخصوص آنها را طبق الگو برش میدهد به طوری که کار کمترین پرتی و دم قیچی را داشته باشد. برش ها انواع مختلفی نظیر برش با قیچی صنعتی یا برش لیزری دارد که به نسبت نوع تولید متغیر می باشد.

۴- ساماندهی اجزا توسط وسط کار:
اجزای برش خورده توسط وسط کار کارگاه ساماندهی و دسته بندی شده و میان چرخ کار ها بخش می گردد. یک وسط کار در این مرحله اجزای مربوطه را جهت تسریع در عمل دوخت و دوز ساماندهی کرده و طبق نیاز هر چرخ آنها را در دسترس قرار می دهند.

۵- دوخت ها و عملیات اولیه لباس کار،:
سیر تولید لباس معمولا دارای یک دوخت یا عملیات پایه برای اجزا می باشد. خیاط ها اجزای برش خورده را به صورت اولیه دستخوش تغییر می کنند و پایه ای برای دوخت های بعدی ایجاد می نمایند . مثلا لبه ها دوخته می شوند یا قابک به پیش متصل میگردد. یا اینکه عملیات هایی همچون چاپ ،گلدوزی و یا آنزیم روی این اجزا صورت می گیرد.

۶- ساماندهی مجدد وسط کارها:
در این میان وسط کار ها دوباره وارد عمل شده و اجزای پایه و اولیه را ساماندهی می کنند. اجزای دوخته شده توسط این افراد از سبد های مخصوص جمع آوری گشته و طی انجام عملیاتی آنها را دوباره در دسترس دوزندگان یا ماشین آلات قرار می دهند.

۷- دوخت های اصلی و نهایی:
در مراحل بعد اجزای برش خورده و دوخت های پایه ، به هم نزدیک تر شده و دوخت های اصلی و نهایی انجام می پذیرد و لباس کار، تقریبا آماده ای در پایان پدید می آید و سیر تولید لباس کار، در قسمت دوزندگی تقریبا تمام می شود .

۸- بررسی و عملیات نهایی وسط کاران:
در این مرحله ، روی محصولی که دوخت آن به اتمام رسیده ، توسط وسط کار عملیات پایانی صورت می گیرد و پس از بازرسی و رفع ایرادات ، دسته شده و به قسمت بخار منتقل می گردد

۹- قسمت اتوکشی :
این قسمت دارای اشکال متفاوتی می باشد . مثلا اتو به صورت پرسی ، بخار ، اتوی روی مانکن و … چروک لباس های تکمیل شده توسط دمای مناسب برطرف شده و لباس را تقریبا آماده بهره برداری می کنند.

قسمت نهایی:
قسمت نهایی شامل بسته بندی ، افزودن بروشور و مارک آویز و مواردی از این دست می باشد. در این مرحله سیر تولید لباس به اتمام رسیده و لباس تولید شده قابل عرضه می گردد .

Related Posts:

پیراهن دو جیب پالایشگاه نفت: نقش بارز در حفظ ایمنی و بهره‌ وری صنعتی

پیراهن دو جیب پالایشگاه نفت: نقش بارز در حفظ ایمنی و بهره‌ وری صنعتی

پیراهن دو جیب پالایشگاه نفت: نقش بارز در حفظ ایمنی...

لباس کار: محافظی در برابر خطرات محیط کار

لباس کار: محافظی در برابر خطرات محیط کار

لباس کار: محافظی در برابر خطرات محیط کار ویژگی‌های لباس...

تولید لباس کار تبلیغاتی

تولید لباس کار تبلیغاتی

اهمیت لباس کار تبلیغاتی داشتن لباس کار اما تنها برای...