لباس کار صنعتی فروشگاه لباس فرم

ویژگی های لباس کار صنعتی

لباسکار صنعتی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

لباسکار صنعتی به عنوان یکی از وسایل حفاظتی فردی مطرح میباشد و کلیه کارکنان باید با لباس کار مناسب در محل کار خود حاضر شوند. لباسکار کارکنان دارای خصوصیاتی بوده و مطابق مقررات خاصی در اختیار کارکنان قرار میگیرند. معمولاً لباس کار به عنوان یک پوشش سراسری تنه، دست و پاها را در مقابل شرایط محیطی حفاظت میکند.

 

لباس کار صنعتی فروشگاه لباس فرم

خصوصیات و استانداردهای لباسکار صنعتی

لباس کار باید اندازه و متناسب با بدن استفاده کننده باشد. کسانی که با ماشین کار میکنند و یا در جوار ماشین آلات مشغول کار هستند باید از لباس کاری استفاده کنند که هیچ قسمت آن باز یا پاره نباشد. در حد امکان دارای شب نما باشند. آویزان نمودن زنجیر، ساعت، کلید و نظایر آنها روی لباس کار اکیداً ممنوع است.

در محل کار که احتمال خطر انفجار و یا حریق باشد استفاده از یقه نورگیری آفتاب گردان و زه و دسته عینک که از انواع سلونوئید ساخته شدهاند و همچنین همراه داشتن سایر مواد قابل اشتعال برای کارکنان مربوطه اکیداً ممنوع است. در صورتیکه انجام کاری ایجاب نماید که کارکنان آستین لباس کار خود را مستمراً بالا بزنند بایستی از لباس کار آستین کوتاه استفاده نمایند.

لباس کارکنانی که با مواد اسیدی و رادیواکتیو کار میکنند باید بصورت یکپارچه و بدون منفذ همراه با کلاه مخصوص، کفش و دستکش از جنس خاص و غیر قابل نفوذ باشد.

یک لباسکار صنعتی باید از چه جنسی ساخته شود؟

جنس پارچه با توجه به شرایط کار و لزوم ظاهر لباس از نظر مقاومت در مقابل چروکیدگی و نیز عدم تولید الکتریسیته ساکن از مخلوط حدود 71 % پنبه و 31 % پلی استر و با وزن gr/m2 320 تا gr/m2 420 و با توجه به شرایط اقلیمی و فصول مختلف در نظر گرفته شود.

در شرایطی که احتمال سوختن لباس کار در اثر ریختن پلیسه و یا تحت تأثیر حرارت زیاد وجود دارد مانند لباس کار جوشکاری، جنس لباس کار بایستی 11 % پنبه باشد.

لباسکار استاندارد باید دارای چه آرم وعلائمی باشد؟

لباس کار باید به نحوی باشد که مشخص کند فردی که آن لباس را پوشیده در کدام گروه شغلی یا واحد فعالیت مینماید . علامت یاد شده میتواند آرم ، کد و یا حتی رنگ لباس باشد . برای در نظر گرفتن علائم مشخصه موارد ذیل قابل بررسی میباشد.

Related Posts:

کاپشن زمستانی لباس فرم

روش نگهداری کاپشن چرم مردانه چگونه است؟

روش نگهداری کاپشن چرم مردانه کاپشن چرم مردانه هر چقدر...

خرید لباس زمستانی

خرید لباس زمستانی

تولیدی لباس فرم بافتینه از لایه ها و فناوری برای...

لباس کار لباس فرم

بافتینه در راه بی نظیر بودن در بازار ایران

چه چیزی تولیدی لباس فرم بافتینه را بی نظیر می...