لباس فرم اداری لباس فرم

جنس لباس های زنانه و لباس فرم اداری چگونه است؟

جنس لباس های زنانه و لباس فرم اداری

جنس لباس های زنانه همیشه یکی از دغذغه های خانم ها برای خرید لباس بوده است. معمولا، برای لباس های متفاوت، جنس های متفاوتی هم وجود دارد. مثلا به طور قطع جنس لباسی که خانم ها برای مهمانی به تن می کنند، با جنس لباس فرم اداری تفاوت دارد و شاید همین تفاوت است که باعث تنوع در جنس پارچه ها شده و همینطور انتخاب جنس لباس های زنانه را برای خانم ها، دشوار کرده است.

با روند پیشرفت جنس لباس های زنانه،اسامی مختلفی هم برای آن ها انتخاب شده است که شاید گاهی اوقات فروشندگان نیز، تنها همین اسامی را می دانند و اطلاعی از جنس پارچه ندارند. اگر بخواهیم چند نوع از جنس لباس های زنانه نام ببریم، می توانیم به: کتان، مخمل، ساتن، ابریشم، ویسکوز، نخی، پلی استر، لینن، لاکرا، جیر، چرم، نایلون، کرپ، پشم، ریون یا ابریشم مصنوعی و … اشاره کنیم.

جنس پارچه لباس فرم اداری و سازگاری پوست با آنها

فرض کنید امشب به یک مهمانی دعوت شده‌اید، چه لباسی می‌پوشید؟ البته منظور ما مدل آن نیست، بلکه جنس آن است. تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چه جنسی از لباسی که می‌پوشید، برای سلامت پوست شما مناسب‌تر است؟ اگر به حساسیت‌های پوستی دچار شده‌اید، حتما توجه کرده‌اید که حتی برخی از لباس‌هایی با جنس خوب و به علت نوع رنگ یا بافت یا اندازه و موادی که در آن به کار رفته است، برای شما حساسیت دارد. لباس ما ممکن است از علل اصلی درماتیت یا التهاب‌های ناشی از شغل خاصی باشد.

منشا درماتیت ممکن است خود پارچه یا مواد افزودنی به آن باشد. گاهی جنس لباس و ماده افزودنی هیچ دخالتی در بروز حساسیت ندارند، بلکه این اندازه لباس است که اگر تنگ و چسبان باشد، با بستن راه ترشح غدد عرق و چربی موجب بروز حساسیت و ایجاد عرق سوز به ویژه در فصل گرما می‌شود. طبیعی یا مصنوعی؟ الیاف پارچه، مصنوعی، طبیعی یا ترکیبی از هر دو است.

الیاف طبیعی مانند ابریشم و پشم از پروتئین ساخته شده‌اند و الیافی مانند کتان از سلولز گیاهان تهیه می‌شوند. پلیمرهای مصنوعی شامل نایلون، پلی‌استر، فایبرگلاس و چرم است. همه انواع الیاف‌های طبیعی و مصنوعی موجب بروز درماتیت تماسی حساسیتی یا تحریکی می‌شوند، اما نوع آلرژیک به ندرت دیده می‌شود. برای مثال برخی از افراد مبتلا به درماتیت آتوپیک ممکن است به الیاف پشمی‌ حساس باشند. در حالی‌که حالت آلرژیک و افزایش حساسیت وجود ندارد..

Related Posts:

کفش ، لباس کار ، ماتنو شلوار

کفش ، لباس کار ، ماتنو شلوار

خرید کفش و لباس های با کیفیت کفش شما نقطه...

لباس کار لباس فرم

البسه کار تولیدی لباس فرم بافتینه

تولیدی لباس فرم بافتینه ما از دستان شما محافظت می...

استفاده از یونیفرم ایمنی

استفاده از یونیفرم ایمنی

ارزیابی خطرات محل کار در برخی از موارد باید این...